"Какво чувство ме обзема в началото на новата учебна година" ?

Място за провеждане на различни конкурси
Потребителски аватар
Домини Дирч
Страшилището на Бандите

"Какво чувство ме обзема в началото на новата учебна година" ?

Мнениеот Домини Дирч » 15 сеп 2017, 08:46

Изображение

Все пак не всеки ден е първия учебен ден и за тези, които все още не са завършили обучението си в училище, всяка година е малко предизвикателство (като отваряне на нова специална мисия :D )

Споделете в кратко есе "Какво чувство ви обзема в началото на новата учебна година?" , а ние ще поощрим авторите с награда изненада.

Краен срок за публикуване в тази тема: 23:59 на 20.09.2017г

Изображение
За възстановяване на герои използвайте раздел "Затвор".

Изображение

Simon
Новопоявил се Герой
Отбор: Отровните Понички
Контакти:

Re: "Какво чувство ме обзема в началото на новата учебна година" ?

Мнениеот Simon » 15 сеп 2017, 18:48

на първият учебен ден се чуствам мн добрe :Д

Колкото и да мразя Даскалото първият учебен ден не го мразя, защото мога да видя приятелите ми който не виждам прес свободното ми време и не се учи колкото например след 2 месеца. :Д

много поздрави от Томи :)
YouTube Kanal: https://www.youtube.com/channel/UCyYJJg ... fEBa65zTsg

BG1: Simon
S1: DerHeldenJäger
S14: DerHeldenJäger

Потребителски аватар
Фъртъна
Новопоявил се Герой
Отбор: Italian Mafia

Мнениеот Фъртъна » 18 сеп 2017, 21:15

Спомням си първия учебен ден в моето училище. Толкова много го очаквах… Тук намерих добри приятели и много грижовни учители. Всяка сутрин аз отивам с голямо удоволствие на училище. За мен е удоволствие всеки ден да преодолявам нови предизвикателства и да научавам нови неща. Учителите в моето училище са много приятни хора- с тях можеш да си говориш за всичко, в трудни моменти винаги ти помагат, и най-важното – по всяко време можеш да научиш нещо от тях. Тук аз изучавам два чужди езика, които са прозорец към света. Училището ме учи на дисциплина, отговорност, търпение и най-вече-знания, които ще ми трябват в живота. В него са завършили десетки випуски и аз вярвам, че училището ще продължава да обучава новите поколения и да се развива. За мен то е като втори дом.

Bg1 - Фъртъна
Няма как да станеш, без да паднеш ;)

Потребителски аватар
Хера
Герой Студент

Мнениеот Хера » 18 сеп 2017, 21:31

Фъртъна написа:Спомням си първия учебен ден в моето училище. Толкова много го очаквах… Тук намерих добри приятели и много грижовни учители. Всяка сутрин аз отивам с голямо удоволствие на училище. За мен е удоволствие всеки ден да преодолявам нови предизвикателства и да научавам нови неща. Учителите в моето училище са много приятни хора- с тях можеш да си говориш за всичко, в трудни моменти винаги ти помагат, и най-важното – по всяко време можеш да научиш нещо от тях. Тук аз изучавам два чужди езика, които са прозорец към света. Училището ме учи на дисциплина, отговорност, търпение и най-вече-знания, които ще ми трябват в живота. В него са завършили десетки випуски и аз вярвам, че училището ще продължава да обучава новите поколения и да се развива. За мен то е като втори дом.

Bg1 - Фъртъна

Защо не опитате да измислите нещо свое, вместо да копирате готово от интернет?

http://priobshti.se/article/uchastnici- ... ova-9-klas

...думите са излишни, и само не казвайте, че това в сайта е Ваше.
Официалният език във форума е български и екипът на Форума счита за свое задължение да пропагандира употребата на кирилица, респективно всяко отклонение и подриване на тази пропаганда се счита за нарушение. Потребителски оправдания (изложени по каналния ред) по тази точка не се приемат, дори напротив - третират се сурово.

Потребителски аватар
esoes
Топ Загубеняк
Отбор: Desert Eagle , Отровните Понички ;

Мнениеот esoes » 19 сеп 2017, 15:46

/ Есе на тема:"Какво чувство ме обзема в началото на новата учебна година" ? /
Според мен това е ден , в който всяко дете се променя.
Сприятелява се с нови деца , изпитва много вълнения и емоции.
Началото на новата учебна година за някои деца е по-специален,
които със огромно нетърпение искат да чуят първият си училищен
звънец.
За всяко дете,първият учебен ден е изпълнен с много хубави моменти.
За децата 15-ти септември е ден , в който с огромно желание , искат
да влязат в училище.

Принц Нестор
Пазител на Закона и Реда

Мнениеот Принц Нестор » 19 сеп 2017, 17:15

Толкова много история, емоции, случки на една дата - 15 септември.
Несъмнето това е най-дългоочакваната дата за тези, които ще пристъпят и преминат през училищния праг за първи път. И несъмнено най-неприятната за повечето от тези, които "цъфтят" в юношеството си. Или иначе казано - на пубертетчетата.
Аз бях и от двата типа, повечето със сигурност сме били така.
Единствения път когато нямах търпение да дойде тази дата по-скоро е когато щях да бъда първолаче.
А в цъфналите ми години да не ви разправям. Предпочитах да отида някъде другаде, но не и пред училището, където традиционно се виждаха учителите с 24 каратовите усмивки до ушите. И до ден днешен ги считам за изключително зловещи. Винаги съм имал чувството, че искат да кажат Паднахте ли ми отново? Сега ще ви разкажа игратa.;. Но пък може би заради множеството цветя, които получаваха бяха с такива усмивки. Както и да е. Зловещи са. Поне за мен.
Несъмнено това е празник на първолаците. Не напразно се въртят едни и същи песнички - Часовник трака, Мама ми купи днес нова книжка с картинки и т.н. соц песни. И точно под звуците на тези песни се събирахме по групички, най-често еднополови. Момчетата се посдърпвахме, оглеждахме и обсъждахме колко са наддали балконите на момичета. А последните пък се въртяха около класната, която за щастие си беше пекана. Във всяко училище има по една такава. В нашето това беше нашата класна. И Слава Богу!
И макар тогава да изпитвах неприязън и антипатии към всичко, което се случваше - подреждането по класове, задължителното подаряване на цвете, зловещите учителски усмивки, то сега си спомням с чувство на носталгия за тези моменти. Може би не е толкова черна тази дата. Но една бърза справка за събитията през годините може да утвърди твърдението ми, че датата е повече от тъмна. Например през първата световна война за първи път се използват танкове с военна цел именно на тази дата; На 15 септември 1918 година, отново по време на войната, българските войски са пробити на т.н. Солунски фронт; през 1935 в Германия на тази дата влизат в сила Нюрнбергските закони, които лишават германските евреи от гражданство. Дам.. като цяло само лоши случки. А да не говорим, че е сигурен признак тази дата, че лятото е свършило.
Има и някои по-светли събития. Например на тази дата през 1946 година България е обявена за Народна република, а няколко страни празнуват независимостта си от Испания. Също така се води и световния ден на демокрацията.
Като цяло, вие си изберете каква е датата - светла, тъмна, празнична или каквато и да е. За мен е неприятна дата, много лоши събития са се случили.. тц тц тц.
Но ... наистина. по-лошо е вече да не си на училище, да ходиш на работа, да плащаш за всичко и да си трезвен през седмицата. ;)

http://prntscr.com/gn35xs

Балонмен, BG2
Глупавия проумява само онова, което е вече станало.
Балонмен - bg2

Потребителски аватар
Домини Дирч
Страшилището на Бандите

Мнениеот Домини Дирч » 26 сеп 2017, 15:42

Начислени са поощрителни награди.

Изображение
За възстановяване на герои използвайте раздел "Затвор".

Изображение

Принц Нестор
Пазител на Закона и Реда

Мнениеот Принц Нестор » 26 сеп 2017, 16:09

Мнооого благодаря! :)
Мммм.. <3
Глупавия проумява само онова, което е вече станало.
Балонмен - bg2

Върни се в “Конкурси”