HZ Magazine Март

HZ вестник, истории и други
Потребителски аватар
Домини Дирч
Страшилището на Бандите

HZ Magazine Март

Мнениеот Домини Дирч » 22 мар 2018, 15:06

Изображение

Изображение
За възстановяване на герои използвайте раздел "Затвор".

Изображение

Потребителски аватар
Домини Дирч
Страшилището на Бандите

Re: HZ Magazine Март

Мнениеот Домини Дирч » 22 мар 2018, 15:07

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Домини Дирч
Страшилището на Бандите

Мнениеот Домини Дирч » 22 мар 2018, 15:07

сивиръсснейп написа:
Четиримата ми любими герои

Изображение

Единият е преподавателят и после директор Сивиръс Снейп от филма Хари Потър. Аз още когато почнах да гледам филма, разбрах че той не е толкова зъл колкото изглеждаше и веднага ми стана любим герой. Сивиръс Снейп - отличен магьосник, учител и директор и много добър шпионин за ордена на феникса, бил е верен на Волдемор, но после преминал на страната на Дъмбълдор и бил верен на него до края. Той убива бившия директор по негова заповед. Той предава Волдемор и преминава към страната на добрите. Сивиръс Снейп е велик герой. Той е смел и верен на Дъмбълдор. Той, въпреки че е представен като зъл и лош, всъщност има добро сърце. Той, въпреки че нападаше Хари, в същото време го е защитавал през всичките му години в Хогуортс. Снейп е смел и е рискувал живота си всеки ден за да предпази Хари и никога не го е наранявал истински или да го убие. Аз го харесах като герой още от самото начало още от първия филм и оттогава ми стана любим герой и продължава да ми е любим герой. Той и Дъмбълдор са много добри приятели, но се наложи Снейп да го убие защото така му бе заповядал Дъмбълдор, но Снейп продължи макар и тайно да помага на Хари. И накрая Хари разбра истината за Снейп, както и аз, че той всъщност е добър и е бил верен на Дъмбълдор до края, но аз си знаех от самото начало че Снейп е добър, но ми стана много мъчно че умря накрая. Това беше първия ми любим герой.

Другият ми любим герой е известният пират и капитан на кораба „Летящия холандец” той се казва Дейви Джоунс от филма карибски пирати, той участва в втората част ( сандъкът на мъртвеца) и третата част ( на края на света), още в началото на втората част той ми стана любим герой, защото изглежда жесток, но всъщност не е такъв какъвто изглежда. Той е много повече от това което се вижда.. станал е безсърдечен и жесток, обаче преди е бил нежна и ранима душа, и все още е нежна душа, но не иска другите да разберат за това. Дейви Джоунс не е злодеят за който се представя той просто е дълбоко наранен от Калипсо. Той също ми хареса като герой, защото той не е злодеят за които се представя, той крие своето добро вътре в себе си. И затова ми стана любим герой от филма и все още ми е любим герой. Това беше втория ми любим герой.

Третия ми любим герой е известния джедай, впоследствие станал сит, но преди да умре преминал към светлата страна на силата и отново станал джедай и се е присъединил към духовете на Оби Уан и Йода като джедай, той се казва Дарт Вейдър от филма междузвездни войни. Той се появява към края на третата част ( отмъщението на ситите) и участва до края. Той също е добър, но както предишните двама герои крие дълбоко в себе си доброто. Той ми стана любим герой от самото начало и продължава да ми е любим герой. Той се жени тайно за Амидала и имат две деца – Люк и Лея. Вейдър се сражава с Оби Уан на планетата Мустафар, но бива победен и Паллатин по известен като Дарт Сидиъс го спасява и му слага животоподдържащ костюм, който той ще носи до края на живота си. Но Вейдър на няколко пъти се бореше със себе си, защото доброто в него се надигаше но той го подтискаше вътре в себе си. Вейдър изглежда зъл, но не е той е добър въпреки че не го показа до края на шестата част. Тогава за да спаси сина си Люк от императора, той хваща императора и го хвърля в ядрото на „звездата на смъртта” , но бива ранен много лошо. Той спасява сина си, но не можа да оживее и да е близо до децата си, но умира като се превръща отново в Анакин. Така Анакин преди смъртта си се връща към светлата страна. Вейдър вижда доброто в себе си и престава да се мрази, което му отрежда място до най – могъщите и просветлени джедаи. Това беше третия ми любим герой.

Четвъртата ми любима героиня е Сантош от сериала светлината на моя живот. . Тя държи много на традициите и стриктно ги спазва и иска и другите да ги спазват по същия начин. Тя е изключително властна и строга жена и никой не се опълчва срещу нейните решения и всяка нейна дума е закон. Въпреки това тя има добро сърце и е справедлива. Сантош има три снахи: Менакши, Емили и Сандия. Сандия отначало наруши няколко традиции и обичаи, като накара и Сантош да ги наруши. . Като например женитбата на Мохит и Емили, защото била в нарушение на традициите, но те се ожениха и сега са щастливи. Тя наруши и друг обичай, когато излезе от дома на Сантош и стана полицейски инспектор, но Сантош е горда с това, че тя стана полицай, защото семейството на Сантош е почитано и уважавано заради Сандия. Сантош въпреки че от начало се държеше зле със Сандия, постепенно я обикна и я прие като своя родна дъщеря, Сантош я е подкрепяла в тежки моменти, държеше се с нея добре. Тя ми е любима героиня от самото начало на сериала, защото тя въпреки че изглежда строга тя е милосърдна и има добро сърце. Нейна любима снаха става Сандия и Сангтош постепенно я обикна, обикна я като родна дъщеря. Сантош е като кокосов орех твърда отвън, мека отвътре, винаги прощава грешките на снахите си и никога не е посягала да удари Сандия и се държи с нея много добре. Аз я харесах като героиня от самото начало на сериала и продължава да ми е любима героиня. Това беше и четвъртата ми любима героиня.

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Домини Дирч
Страшилището на Бандите

Мнениеот Домини Дирч » 22 мар 2018, 15:08

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Домини Дирч
Страшилището на Бандите

Мнениеот Домини Дирч » 22 мар 2018, 15:09

Домини Дирч написа:Изображение
Когато ти остава малко до нова зона

Изображение
Когато си атакувал високо ниво, докато е без дрехи, снаряди и помощник и той контраатакува

Когато вдигаш слава и някой от отбора те атакува без да иска
Изображение

Изображение
Когато измъкваш победата в турнира в последния момент

Изображение

Когато лежиш и нищо не правиш в отбора

Изображение
Когато разчиташ само на помощника си да победиш в дуел

Изображение
Когато бързаш да избереш мисия и избереш най-неприятната.

Изображение
Когато минеш всички специални мисии без загуба.

Изображение
Когато сложиш нова екипировка, но нещата се объркат.

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Домини Дирч
Страшилището на Бандите

Мнениеот Домини Дирч » 22 мар 2018, 15:10

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Домини Дирч
Страшилището на Бандите

Мнениеот Домини Дирч » 22 мар 2018, 15:11

Принц Нестор написа:Традициите на Благовещение.

Благовещение се празнува на 25 март. Утвърден е като празник през седми век, като днес се почита от всички християнски деноминации (православие, католицизъм, протестантство).
Народните традиции повеляват, че макар празника да е във Великия Пост, поради своята голяма празничност, по изключение може да се яде риба, затова обикновено тя присъства на трапезата. По традиция често се приготвя рибник – риба с ориз. Празникът съвпада с началото на пролетта и затова традиционно се приготвя и „нещо зелено“ (коприва, спанак, лапад и др.). Пече се пита, която намазана с мед, се раздава на съседи и близки.
Нехристиянски, езически народни вярвания, характерни за някои региони са, че на този ден по-леко и бързо зарастват всички рани, затова често се дупчат ушите на малките момиченца. Също, че през деня всяка отрова губи силата си. Свързан с празника обичай бил стопаните да премитат къщите и дворовете си и да палят огньове, които да прескачат, за да не пострадат от змийско ухапване през лятото. Поради същата причина, жените не докосвали игли, куки или конци.
Имен ден имат всички, които носят имената Блага, Благо, Благовест, Благовеста, Благой, Благойна, Вангелия, Ева, Евангелина. Наздраве!

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Домини Дирч
Страшилището на Бандите

Мнениеот Домини Дирч » 22 мар 2018, 15:12

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Домини Дирч
Страшилището на Бандите

Мнениеот Домини Дирч » 22 мар 2018, 15:12

Sweet Dead написа:Ето малко информация за някой от най-важните празници в този месец.

3-ти март, денят на Освобождението на България е национален празник от 1990 г. На 3 март (19 февруари по стар стил) 1878 г. е подписан Санстефанският мирен договор между Русия и Османската империя, с който се слага краят на Руско-турската война от 1877-1878 г. Войната, която е десета в поредицата от Руско-турски войни, е наречена Освободителна, тъй като довежда до освобождаването на част от българите от Османската империя и създаването на Третата българска държава.

По долу ще споделим някои не толкова известни, но любопитни факти около Освобождението на България:

3 март се празнува като Ден на Освобождението на България от турско владичество от 1888 г. Еднократно като официален празник е отбелязан през 1978 г. по повод 100-годишнината от Освобождението.

Априлското въстание от 1876 година, което избухва преждевременно на 20 април по стар стил в Копривщица и е организирано от Гюргевския революционен комитет е потушено с големи жестокости. Въпреки че е неуспешно, то представлява своеобразен връх на българското националноосвободително движение. Въстанието, макар и незавършило с военен успех, постига друга своя основна цел – политическата, тъй като народният бунт за независимост намира силен отзвук в Западна Европа и Русия и доказва на европейските народи, че българите копнеят за свобода и са готови да се борят за нея с цената на живота си.

ИСТОРИЯТА НА ПРАЗНИКА
8-ми март се отбелязва под егидата на ООН като международен ден на жената. Корените на осмомартенската, вече вековна традиция можем да проследим в буреносните години на тогава младия 20-ти век, в който настъпващата индустриализация, високият прираст на населението и радикалните идеологии подтикват жените с прогресивни разбирания да завоюват свое място в световната история. Осми март дължим на американските жени, които през 1909 година за първи път празнуват национален празник на жените на 28 февруари. През 1910 г. на конференция в Копенхаген сто жени от 17 държави решават да имат свой международен ден. През 1911 г. празникът на женската солидарност вече се празнува в Австрия, Дания, Германия и Швейцария. Октомврийската революция и двете световни войни окончателно променят ролята и мястото на жените в съвремието.

В БЛИЗКОТО МИНАЛО

в България този ден се празнуваше повсеместно в рамките на официалната политика на тогавашната българска държава. Така до голяма степен това бе един служебен празник, ден, отбелязван с банкети и пиршества по профсъюзни организации, канцеларии, заводи и стадиони, а хитроумният български гений неслучайно беше определил, че 8-ми март не е ден на жената, а ден на колежката. В противовес на политизирането на женския празник обаче, народната мъдрост и способността на българина за адаптация постепенно превърнаха осми март в един друг, малко по-различен, по-интимен и по-земен празник, в който се вляха нюанси на едни други забравени или доскоро непознати за българите празници - денят на майката или денят на влюбените св. Валентин.

И ДНЕС,

много хора си честват 8-ми март, защото той е празник с традиции в България. На този ден по улиците навсякъде в България цари оживление, ще срещнете много жени с букети цветя, заведенията ще са пълни, а масите отрупани с цветя. Защото жените обичат цветя, обичат да обичат, обичат да се чувстват специални. А 8 март е просто дата, която напомня за всичко това.

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Домини Дирч
Страшилището на Бандите

Мнениеот Домини Дирч » 22 мар 2018, 15:13

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Върни се в “HZ Magazine”